top of page

ODPOVĚDI NA NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

1. V čem je širokospektrální LED světlo jiné než běžné osvětlení?  
  • Širokospektrální světlo, které vyzařují naše speciální LED diody, obsahuje dostatečné množství světla o vlnové délce nezbytné pro zdraví růst rostlin. Jedná se především o složky modrého a červeného světlo, které rostliny absorbují během fotosyntézy. Tyto složky světla nejsou v běžných světelných zdrojích obsaženy v dostatečné míře, a proto pro zdravý růst a vývoj rostlin nestačí.

  • LED světlo také nevyzařuje téměř žádné teplo a většinu elektrické energie využívá na svícení. Proto má při stejném světelném výkonu mnohem nižší spotřebu elektrické energie než zářivková nebo výbojková svítidla. Životnost LED světla je díky tomu násobně delší.

 
 
 
 
 
 
 
 
2. Jak daleko bych měl/a umístit svítidlo od rostlin?
  • Doporučená vzdálenost, ve které je LED svítidlo dostatečně účinné, je 20-50cm. Svítidlo je možné umístit i méně než 20cm od vršků rostlin, protože riziko spálení nehrozí. Naopak s rostoucí vzdáleností se účinnost osvětlení snižuje.

  • Dlouhodobé testy ukazují, že pevná vzdálenost svítidla od květináče nebo pěstební misky je pro růst rostlin lepší, než vzdálenost upravovaná podle růstu rostlin. Při upravované vzdálenosti se rostlinky často příliš vytahují, a to na úkor hustoty listů.

3. Mohu rostlinám v noci zhasnout?
  • Samozřejmě. Pro zdraví a vitální růst rostlin je dokonce dodržování střídání režimu den/noc žádoucí.

 
4. Nehrozí, že rostliny spálím žárem z LED osvětlení?
  • Výhodou LED osvětlení je minimální tepelný výkon. Riziko spálení tedy LED osvětlení prakticky vylučuje.

 
5. Mezi rostlinkami se objevila plíseň. Co s tím?
  • V takovém případě rostlinu přesaďte do půdy nekontaminované plísní a snižte zálivku. Pokud pěstujete rostliny v domácím skleníku s ventilátorem, částěji spouštějte ventilátor, abyste uvnitř skleníku snížili vzdušnou vlhkost, a to především v noci, kdy rostliny uvolňují větší množství vody. Příčina plísně však může být i v samotných semenech.

 

6. Jak často bych měla zalévat rostliny?  
  • Záleží na tom, jaké rostliny pěstujete. Výhonky (microgreens) se zalijí bezprostředně po vysetí semínek, na 2 dny se výsevná miska zakryje a jakmile semínka vyklíčí, miska se odkryje a zálivka se zopakuje. Pak si klíčky pod LED světlem vystačí zpravidla i celý týden jen s vlhkem z poslední zálivky substrátu. Po týdnu již většinou sklízíte. Bylinky a další dlouhorostoucí rostliny stačí zalévat 1x za 3-4 dny.

 

 

Vaše další dotazy směřujte na níže uvedené kontakty:

Obchodní oddělení, info@trigapartners.com, +420 468 000 306

 

 

TRIGA partners s.r.o., Džbánov 147, 566 01 Džbánov, info@trigapartners.com, +420 468 000 306

faq-material.JPG
bottom of page